18.09.2020

HABER ÖZETI

  • SÖZLEŞME KARDEŞİYLE İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne geçen hafta açılan dava, görev yönünden İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderildi.

  • Dava dilekçesinde, “Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ile yapım şirketi Dijital Yapım Evi Reklam Film Sanayi şirketi ve yapımcı Mustafa Uslu arasında film sözleşmesi yapılmıştır.

  • Merhumun Olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonluğu madalyalarının çekiminin ve yayımının tedbiren yasaklanmasını, filmin yayının durdurulmasını, müvekkillerimin uğradığı maddi ve manevi zararların giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

  • Bazı ünlü şahsiyetler gibi merhum Naim Süleymanoğlu’nun da hayatının film yapılarak kazanç kapısı haline getirilmesine davacıların muvafakatleri bulunmamaktadır.

12/09/19 12:15

Naim Süleymanoğlu'nun kızları filmine karşı

2 yıl önce hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun iki kızı Sezin ve Esin Süleymanoğlu, babalarının hayatının anlatıldığı filmin durdurulması için mahkemeye başvurdu. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne geçen...

Cayyolu Magazin ·

Naim Süleymanoğlu'nun kızları filmine karşı

Cayyolu Magazin

Naim Süleymanoğlu’nun iki kızı filmine karşı... Durdurulsun!

Yapımcı Mustafa Uslu ile Dijital Yapım Evi ve Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’na dava açan Esin ve Sezin Süleymanoğlu, “‘Türk Herkül’ olarak film yapılmasının amacı, haksız kazanç elde etmeye yönelik olup hayatında gizli kalması gereken bazı hususların...

Türkiye Gazetesi ·

Naim Süleymanoğlu’nun iki kızı filmine karşı... Durdurulsun!

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin