27.02.2021

HABER ÖZETI

  • Hafta sonu kırsal mahalle ve yaylalara gidilemeyecek 27-28 Şubat ve 6-7 Mart'ta Çiftçi Kayıt Belgesi ile kırsal mahallelere (köylere), yaylalara gidilmesine izin verilmeyecek.

  • Çok sayıda işçi çalıştıran işletmelerde, pandemi kurallarına uygun hareket edilip edilmediği, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ekiplerince gerekli kontrol ve denetimleri yapılacak.

  • Ev gezmeleri yapılmayacak Apartman ve site gibi toplu yaşam yerlerinin ortak kullanım alanlarının, apartman ve site yöneticileri vasıtasıyla toplu şekilde kullanılması engellenecek.

  • İşletmeler denetlenecek Pozitif vaka tespit edilen apartman, site, müstakil konutlarda ikamet edenlere izolasyon ve karantina kararı uygulanacak.

24/02/21 03:27

Corona vakalarının en çok görüldüğü Ordu'da ilave tedbirler alındı

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi, il genelinde görülen vakaların yüzde 80 oranında ev ve işyeri temaslısı olduğu tespit edildiğinden, virüsün yayılım hızını azaltmak ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla...

Türkiye Gazetesi ·

Nüfusa oranla en fazla vakanın görüldüğü Ordu’da yeni kısıtlamalar

İl genelinde görülen vakaların yüzde 80 oranında ev ve işyeri temaslısı olduğu tespit edildiğinden, virüsün yayılım hızını azaltmak ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla bazı ilave tedbirlerin alınması kararlaştırıldı. Karara göre, ev içi bulaşın önüne geçilmesi...

TRT Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin