06.08.2021

HABER ÖZETI

  • Muğla'nın Ortaca ilçesindeki İztuzu Plajı'nda bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (DEKAMER) tedavileri tamamlanan bir yeşil deniz kaplumbağası ve iki caretta caretta denize bırakıldı.

  • Antalya Kumluca'dan gelen, yapılan incelemelerde sindirim sisteminde misinaya rastlanan ve yaklaşık 10 aydır merkezde tedavi altında bulunan15-20 yaşlarında yeşil deniz kaplumbağası da sağlığına kavuştu.

  • Dünya Kaplumbağalar Günü'nün 2000 yılından beri kutlandığını anımsatan Başkan Haluk Bozdoğan, İnsanoğlunun korona virüs pandemisinden sonra aldığı birçok ders oldu.

  • Geçtiğimiz yıl bin 800 yuvalama alanının tespit edildiği sahillerde, bu yıl için benzer rakamların beklendiğini aktaran saha araştırmacıları, Tarsus Belediyesi'nin yaptığı çalışmalara verdiği öneme vurgu yaptı.

24/05/20 14:51

Muğla’da tedavisi tamamlanan deniz kaplumbağaları doğal ortamına kavuştu

Muğla'nın Ortaca ilçesindeki İztuzu Plajı'nda bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (DEKAMER) tedavileri tamamlanan bir yeşil deniz kaplumbağası ve iki caretta caretta denize bırakıldı. Merkezde 2 ila 10 ay süren tedavilerinin ardından...

Istanbulhaber ·

Tarsus’ta Dünya Kaplumbağalar Günü kutlandı

Korona virüs salgını nedeniyle insanların girişinin yasaklandığı sahillerde, deniz kaplumbağalarının yumurtlama dönemlerine sayılı günler kalırken, Tarsus Belediyesi Dünya Kaplumbağalar Günü'nü farkındalık oluşturarak kutladı. Dünyada ekolojik dengenin değişmesi sorunu...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin