28.06.2022

  • Nuh Çimento, yakıt tasarrufu ve çevreye karbondioksit salınımını engelleyebilmek adına önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

  • Projeyle karbon ayak izlerinin de silineceğini dile getiren Bozkurt, Kullanılmayan motorinin ekonomik katkısı yanı sıra daha temiz bir enerji kaynağı olan elektriğin tercih edilmesi karbon emisyonlarımızı azaltarak, nakliye kaynaklı karbon ayak izimizi silecektir.

  • Proje çerçevesinde, kaya kamyonlarının tamamen elektrikliye dönüştürülmesi ile madencilik faaliyetlerinin ilk yatırım ve işletme maliyetlerinin düşmesi, taşıma verimliliğinin ve performansın artması hedefleniyor.

  • Genel Müdürü Halim Tekkeşin ise, 2016 yılında tohumları atılan ve 2018 yılında hayata geçen projenin ilk safhasında, ocaklarımızda çalışan ekskavatörlerin elektrifikasyonunu tamamladık.

28/05/22 17:02

Motorin fiyatlarının tavan yaptığı günlerde öyle bir projeye imza attılar ki!

Motorin ve benzin fiyatlarının artışa geçtiği günlerde, dizel yakıtlı kaya kamyonlarını elektrikliye dönüştürerek, sanayide yıllık 1 milyon litre dizel yakıt tasarrufu sağlamayı hedefleyen Nuh Çimento önemli bir projeye imza attı. Yakıt tasarrufunun yanı sıra yıllık 2 bin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin