13.08.2020

  • Interpol'ün mevcut olmayan suçlar nedeniyle beni Güney Amerika'da aradığını bildirmek isterim.diyen Morales, kapitalist bir sistem için biz terörist konumundayız.

  • Hakkında Interpol'ün kimlik, yer belirlenmesi ve suç faaliyetlerine ilişkin bilgilerin toplanması amacıyla çıkardığı mavi bültenle arama kararını reddeden Morales, kendisinin ve destekçilerinin siyasi baskıya maruz kaldıklarını vurguladı.

  • Doğal kaynakları millileştirip Bolivya'yı değiştirdiğimiz için bizi asla affetmeyecekler, insanın en çok canını acıtan şey bunların hepsini yerle bir edecekler.ifadelerini kullandı.

  • Bolivya Çokuluslu Yasama Meclisi'nin üst kanadı Senatörler Meclisi'nin Başkan Yardımcısı muhalif Jeanine Anez, ülkede geçici devlet başkanlığı görevine getirilmişti.

27/11/19 23:38

Morales, Interpol'ün hakkında çıkardığı mavi bültenle arama kararını eleştirdi

BUENOS AIRES (AA) - Bolivya'da muhalefetin ve ordunun baskısıyla istifa eden Devlet Başkanı Evo Morales, Bolivya'daki gösterilerde hayatını kaybedenler için adalet istedi ve Interpol'ün, hakkında mavi bültenle arama kararı çıkardığını belirtti. Morales, 10 Kasım'da istifa...

Memleket ·

Morales, Interpol'ün hakkında çıkardığı mavi bültenle arama kararını eleştirdi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin