03.12.2020

  • Moderna Başhekimi Tal Zaks, basın açıklamasında, bağımsız veri izleme komitesinin mRNA-1273 adı verilen aşı ile ilgili denemelerin sonuçlarını Kasım ortasına kadar incelemeyi tamamlamayı beklediklerini kaydetti.

  • ABD Gıda ve İlaç İdaresinin (FDA) onay vermesinin ardından aşının 1. aşama klinik denemeleri, 17 Mart'ta Washington eyaletinde başlamış ve mRNA-1273, insanlar üzerinde denenmeye başlanan ilk potansiyel Kovid-19 aşısı olmuştu.

  • Yıl sonuna kadar 20 milyon doz aşı üretmeyi beklediklerini vurgulayan Bance, 2021'de de 500 milyon ile 1 milyar doz üretmeyi hedeflediklerini kaydetti.

  • RNA temelli aşı virüsün insan hücresine tutunmasını sağlayan çivi proteini adı verilen enzimi baskılayarak vücutta bağışıklık sağlamayı hedefliyor.

29/10/20 22:44

Moderna'nın Kovid-19 aşısının sonuçları Kasım'da açıklanacak

ABD'de biyoteknoloji şirketi Moderna'nın, üzerinde çalıştığı potansiyel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı klinik deneylerinin planlandığı üzere devam ettiği ve ilk sonuçların gelecek ay açıklanacağı duyuruldu. Moderna Başhekimi Tal Zaks, basın açıklamasında, bağımsız...

Memurlar ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin