05.08.2020

HABER ÖZETI

  • Bakan Akar:Dileğimiz, bir an önce hem İdlib hem Libya'ya barışın, huzurun gelmesi, akan kanın durmasıdır.

  • Akar, Libya'da ateşkes anlaşmasını Hafter'in imzalamadan ayrıldığını hatırlatan gazeteciye, Biz Türkiye olarak bölgemizde, çevremizde barışın hakim kılınması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

  • Akar, Rusya'da bir metinde mutabık kalındığını söyleyerek, Tarafların görüşleri, önerileri alındı.

  • Daha sonra Ruslar Hafter tarafıyla görüşmelerini sürdürdüler, metnin imzalanmasını beklerken, bugün aldığımız bilgiler çerçevesinde ayrıldığını öğrendik.

14/01/20 13:25

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İdlib'de, Libya'daki ateşkesin uygulandığını görüyoruz. Sonuna kadar destekliyoruz" dedi. Akar, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde konuştu. Akar, Libya'da ateşkes anlaşmasını Hafter'in imzalamadan ayrıldığını hatırlatan gazeteciye, "Biz...

Memleket ·

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar:

Memleket

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'Libya' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bir şekilde hem İdlib hem de Libya'da siyasi bir çözümle oradaki sulhun sükunun sağlanması için gayretlerimizi göstereceğiz. Taraflarla temasımızı sürdürüyoruz. Umudumuz, dileğimiz bir an önce barışın, huzurun hem İdlib hem Libya'ya gelmesi...

Memurlar ·

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'Libya' açıklaması

Memurlar

Akar: Libya'da ateşkesi mutlaka sağlayacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Libya'da ateşkesi mutlaka sağlayacağız" dedi. Bakan Akar: "Dileğimiz, bir an önce hem İdlib hem Libya'ya barışın, huzurun gelmesi, akan kanın durmasıdır."

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin