24.02.2020

HABER ÖZETI

  • Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kullanılacak olan Milli Muharip Uçak'ın motor üretimiyle ilgili çalışmalar da sürüyor.

  • Dur, havacılık sektörünün tasarımın yanı sıra üretimde de sorunlar yaşadığına dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: Üretemeyeceğiniz teknolojileri tasarlasanız da çok bir anlamı yok.

  • Projede ne kadar insanın çalışacağı, ne kadar sürede hangi teknolojilerin bitmiş olacağı gibi tüm konularda yol haritasının belirlendiğini hatırlatan Dur, 2026-2027 gibi motorumuzda ilk çalıştırmayı sağlayacağız.

  • Bu nedenle tedarikçi geliştirmek üzere yerli sanayicinin bu hassasiyetlerde üretim yapabilmesi adına çalışmalar devam ediyor.

10/01/20 10:40

Milli Muharip Uçak'ın yerli motor üretimi 'dörtlü çalışmayla' sürüyor

TR Motor Genel Müdürü Osman Dur, 80 kadar mühendisin Milli Muharip Uçak'ın yerli ve milli motor tasarımında görev aldığını belirterek, "2026-2027 gibi motorumuzda ilk çalıştırmayı sağlayacağız. Daha sonra da test çalışmaları başlayacak. 2029 gibi Milli Muharip Uçağımız yerli...

Türkiye Gazetesi ·

Milli Muharip Uçak'ın yerli motor üretimi "dörtlü çalışmayla" sürüyor

İSTANBUL (AA) - TOLGA YANIK - ERGİN GARİP - TR Motor Genel Müdürü Osman Dur, 80 kadar mühendisin Milli Muharip Uçak'ın yerli ve milli motor tasarımında görev aldığını belirterek, "2026-2027 gibi motorumuzda ilk çalıştırmayı sağlayacağız. Daha sonra da test çalışmaları başlayacak....

Memleket ·

Milli Muharip Uçak'ın yerli motor üretimi "dörtlü çalışmayla" sürüyor

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin