24.06.2021

HABER ÖZETI

  • İSTANBUL (AA) - Romanya'nın ev sahipliği yaptığı Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda 73 kiloda Muhammet Furkan Özbek, iki Avrupa rekoru kırarak altın madalya kazandı.

  • Kadınlar 23 Yaş Altı kategorisinde 64 kiloda Safiye Şıvgın koparmada 83 kilo ile 4'üncü, silkmede 104 kilo ile bronz, toplamda ise 187 kiloluk derecesiyle 4. oldu.

  • Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Madalya alan sporcularımızı, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyorum.

  • Furkan Özbek bu kıymetli başarısıyla, Türk sporunun branş fark etmeksizin yükselen başarısını bir kez daha göstermiştir.

22/10/19 00:08

Milli halterci Özbek'ten altın madalya

Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Bükreş'teki şampiyonada mücadele eden Furkan Özbek, koparmada 148 kilo ile altın, silkmede 181 kilo ile Avrupa rekoru kırarak altın, toplamda ise 329 kiloluk derecesiyle yine Avrupa rekorunu kırarak altın madalya...

TRT Haber ·

Milli halterci Özbek'ten altın madalya

TRT Haber

Milli halterci Muhammet Furkan Özbek'ten altın madalya

İSTANBUL (AA) - Romanya'nın ev sahipliği yaptığı Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda 73 kiloda Muhammet Furkan Özbek, iki Avrupa rekoru kırarak altın madalya kazandı. Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Bükreş'teki şampiyonada...

Memleket ·

Milli halterci Muhammet Furkan Özbek'ten altın madalya

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin