02.07.2020

HABER ÖZETI

  • Sağlam, çiftçilerin ve işletme sahiplerinin korona virüs riskine karsı Sağlık Bakanlığının yayımladığı 14 kurala uyması gerektiğini sözlerine ekledi.

  • Mevsimlik tarım işçileri ile ilgili il/ilçe komisyonları kurularak gerekli komisyon ve il umumi hıfzıssıhha kurulu kararları alınarak tarımsal faaliyetlerin aksamadan yürütülmesi sağlanmaktadır.

  • İşçilerin nakil ve barınma şartları denetlenirken, hijyen ve koruyucu malzemelere erişimleri kontrol edilerek kırsal mahallelerde üretim yapan çiftçilerin sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanıyor.

08/05/20 17:33

Mevsimlik tarım işçilerine korona tedbirleri anlatıldı

Samsun'un Bafra ilçesinde, korona virüs (Kovid-19) salgınının tarımsal üretime olan olumsuz etkisinin en az seviyede tutulması, gıda üretim ve tedarik zincirinin korunması amacıyla mevsimlik tarım işçilerine almaları gereken tedbirler anlatıldı. Tarım işçileri ile çiftçilere,...

Istanbulhaber ·

Mevsimlik tarım işçilerine korona tedbirleri

Balıkesir Tarım İl Müdürlüğü tarafından mevsimlik tarım işçileri ile ilgili korona virüs tedbirleri denetleniyor. Balıkesir genelinde tarımsal üretim tüm yönleriyle devam ederken bu kapsamda Tarım İl Müdürlüğünce yapılan uygulamalarda çiftçilerin üretimi sorunsuz ve kesintisiz...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin