04.08.2020

  • Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Nazilli Ticaret Odası ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan yetki alan MEYBEM A.Ş işbirliğinde Nazilli Ticaret Odası'nda yapılıyor.

  • Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Odası yakın tarihte zorunluluğu başlayacak emlakçılık, galericilik gibi mesleklerde belgelendirme hizmeti vermeye devam etmektedir.

  • Nazilli'de 5.'si yapılan galericiler ile ilgili mesleki yeterlilik belgesi sınavına, halihazırda bu işi yapan meslek mensupları ile yakın gelecekte yapmayı düşünen kişiler katıldı.

  • 2.el araç satışı yapan işyeri sahipleri ile çalışanların katıldığı sınavlarda başarılı olanlar ustalık belgesi yerine geçen mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanıyor.

19/11/19 10:03

Mesleki yeterlilik belgesi olmayanlar araç alım-satım işlemi yapamayacak

31 Aralık 2019 tarihinden sonra mesleki yeterlilik belgesi olmayanlar araç alım-satım işlemi yapamayacak. 2. el motorlu araç ticareti yapan galeri sahipleri ile çalışanlarının Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları için Nazilli Ticaret Odası ve Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin