02.03.2021

  • Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) ev sahipliğinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) yetkililerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda, mesleki ve teknik eğitimle ilgili yapılabilecek iş birlikleri ele alındı.

  • Toplantıda açıklamalarda bulunan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, mesleki eğitim sisteminin öncelikli probleminin cazibe eksikliği olduğunu belirtti.

  • Mesleki eğitimde farklı programlar arasında yatay ve dikey geçiş esnekliğinin bulunmaması mesleki eğitimin cazibesini azaltarak ona olan ilginin azalmasına yol açmıştır dedi.

  • Mesleki eğitimde alanda çalışmayı teşvik etmek, uzmanlaşmayı sağlamak için meslekte belli süre kalanların önünün açık olması ve mesleğinde ilerleyebilmesinin sağlanması gerekmektedir.

17/01/21 12:03

Mesleki eğitimde MEB, ASO ve ATO iş birliği

Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) ev sahipliğinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) yetkililerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda, mesleki ve teknik eğitimle ilgili yapılabilecek iş birlikleri ele alındı. Toplantıya ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Milli...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin