25.05.2022

  • Ticaret hacmi, 2021 yılında 3,3 milyar dolara çıktı MESBAŞ Genel Müdürü Edvar Mum, bölgenin 2021'deki başarısını ve 2022 hedeflerini İHA muhabirine anlattı.

  • Mersin Serbest Bölgesinin, coğrafi konumu itibariyle çok önemli bir yapıya sahip olduğunu belirten Mum, aynı zamanda ulaşım bağlantılarının da çok güçlü olduğunu ifade etti.

  • Daha sonra teknik planlama çalışmalarıyla beraber Ticaret Bakanlığı ile görüşme yapılarak, buranın serbest bölge tahsisi, Bakanlar Kurulu kararıyla sınır kararnamesinin çıkarılması ve devamındaki işlemler yapılacak ifadelerini kullandı.

  • Firmaları bu anlamda ne kadar çok destekleyebilirsek, onlar da üretimlerini ve ticaretlerini geliştirecekler ve Mersin Serbest Bölgesinin ticaret hacmi daha üst seviyelere çıkacaktır.

10/01/22 09:33

Mersin Serbest Bölgesi, zor koşulları aşarak ticaret hacmini 3,3 milyar dolara çıkardı

Türkiye'nin, ticaret hacmi açısından ikinci büyük serbest bölgesi olan Mersin Serbest Bölgesi, dünya genelinde yaşanan pandemi ve ekonomik sıkıntılara karşın 2021'i 3,3 milyar dolar ticaret hacmiyle kapatarak önemli bir başarı elde etti. MESBAŞ Genel Müdürü Edvar Mum, geçen...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin