28.05.2020

  • Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmaların ilk ayağı olarak mevcut salgında koruyucu ve önleyici yöndeki çalışmalarda daha etkin hizmet verebilmek adına kendi personeline eğitimler vermişti.

  • Kamusal alanların ilaçlaması sürüyor Kriz merkezinin amaçlarından bir diğeri de halkı korona virüs ile mücadele konusunda bilinçlendirmek oluyor.

  • Kriz merkezinde kaygı bozukluğuna yönelik olarak gelebilecek olası taleplere karşı psikolog, toplumsal ve sosyal açıdan kriz boyutunda gelebilecek sorunlara karşı da sosyal hizmet uzmanlarından oluşan meslek gruplarına da yer verildi.

  • İlaçlama ve dezenfekte işlemleri, korona virüsten etkilenebilecek yaş gruplarıyla, dezavantajlı grupların yaşam alanları önceliğine ve diğer kamusal alanların hassasiyetlerine ve teknik önem sırasına göre yerine getiriliyor.

20/03/20 11:19

Mersin’de salgının psikolojik ve sosyal boyutları için de tedbir alınıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde, tüm ilçe belediyelerinin katılımıyla oluşturulan kriz merkezinde, korona virüs ile mücadelede salgının psikolojik ve sosyal boyutlarının da dikkate alındığı bildirildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Engelliler...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin