05.07.2020

HABER ÖZETI

  • Bu durumun kirlilikten kaynaklanmadığı belirtilen açıklamada, Ancak bu durum kirlilikten kaynaklanmamakta olup, deniz ve kara kaynaklı doğal mevsimsel gelişmeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • İlçedeki sahillerde son günlerde meydana gelen sarı renkli tabaka, kirlilik olabileceği nedeniyle tedirginlik yarattı.

  • Bu durum gerek karada, gerek denizde bazı biyolojik olayların gelişmesine; denizlerde dip akıntılarının artmasına paralel olarak çoğalan besinler sonucu yosun ve alglerin artışına, karada ise polenlerin yoğun olarak tozlaşmasına neden olmuştur.

  • Açıklamada, şu ayrıntılara yer verildi: Bilindiği üzere, birkaç gün önce hava sıcaklığında 8-10 derecelik ani yükselme yaşanmıştır.

17/05/20 18:46

Mersin'de denizdeki renk değişikliğinin sebebi ortaya çıktı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mezitli ilçesi sahilinde deni yüzeyinde görülen sarı tabakanın kirlilikten kaynaklanmadığı belirtilerek, "Sahillerimizde yaşanan bu durum, önceki yıllarda da aynı dönemde...

Memurlar ·

Mersin'de denizdeki renk değişikliğinin sebebi ortaya çıktı

Memurlar

Denizdeki renk değişiminin polen kaynaklı olduğu açıklandı

Mersin'de bazı bölgelerde denizdeki renk değişiminin, mevsimsel gelişmelere bağlı olarak polen tozu kaynaklı olduğu bildirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'dan yapılan açıklamada, birkaç gündür Mezitli ilçesi sahillerinde denizde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin