25.01.2021

  • Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Suudi Arabistan'ın başkanlığında çevrim içi yapılan G-20 Zirvesi'nin ardından Başbakanlıkta basın toplantısı düzenledi.

  • Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir gazetecinin G20 Zirvesi'nde görüşmelerde zorluklar var mıydı?sorusuna, Katkılarda kimin neye daha önem verdiğine ilişkin nüans farklılıkları vardı.

  • Kovid-19 salgınına karşı küresel iş birliğine vurgu yapan Merkel, gelişmiş ülkelere aşı sağlamak için potansiyel aşı üreten şirketlerle müzakereler yapılmamasından tedirgin olduğunu dile getirdi.

  • Paris İklim Anlaşması'nda Türkiye gelişmekte olan bir ülke olmasına rağmen, gelişmiş ülkeler arasında sayılarak İklim Değişikliği Sözleşmesi'nin Ek-1 listesine konuldu.

22/11/20 23:34

Merkel: Salgından ders alma ve ekonomiyi daha sürdürülebilir hale getirme isteği var

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Suudi Arabistan'ın başkanlığında çevrim içi yapılan G-20 Zirvesi'nin ardından Başbakanlıkta basın toplantısı düzenledi. G20 Zirvesi'nin "çok taraflı iş birliğine katkıda bulunduğunu" belirten Merkel,...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin