07.07.2020

HABER ÖZETI

  • Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile de görüştüğünü ifade eden Merkel, Kesin bir değerlendirme yapılması için henüz erken.

  • Almanya'nın Hanau kentinde gece saatlerinde iki kafeye düzenlenen silahlı saldırıda, aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişi hayatını kaybetmişti.

  • Şu anda birçok şeyin saldırganın aşırı sağcı ve ırkçı sebeplerle hareket ettiğini gösterdiğini belirten Merkel, Irkçılık zehirdir, nefret de zehirdir ve bu zehir toplumumuzda vardır.değerlendirmesinde bulundu.

  • Biz halkımızı köken ve dinine göre ayırt etmiyoruz.ifadesini kullanan Merkel, Almanya'yı bölmeye çalışanlara karşı kararlılıkla tüm güçle karşı durduklarını kaydetti.

20/02/20 14:46

Merkel'den 'Irkçılık zehri, toplumumuzda vardır' itirafı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya'nın Hanau kentinde aşırı sağcı terör saldırısına ilişkin "Irkçılık zehirdir, nefret de zehirdir ve bu zehir toplumumuzda vardır." dedi. Merkel, Hanau kentindeki iki iş yerine düzenlenen ve 9 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya...

Memurlar ·

Merkel'den 'Irkçılık zehri, toplumumuzda vardır' itirafı

Memurlar

Türkiye'den Almanya'daki aşırı sağcı terör saldırısına tepki

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Hanau kentindeki aşırı sağcı terör saldırısına ilişkin, "Bu saldırılara dur deme zamanı gelmiştir. Aksi takdirde, ırkçılık çok daha vahim boyutlara ulaşacaktır." ifadesini kullandı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Almanya'da dün...

Memurlar ·

Türkiye'den Almanya'daki aşırı sağcı terör saldırısına tepki

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin