27.10.2020

  • Soru:Kamuda 657'ye tabi mühendis kadrosunda çalışmaktayım.

  • Usulüne göre istifa etsem 6 ay bekliyecek miyim?

  • 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ise öğretim elemanlarının aylık, ödenek ve sair özlük haklarını düzenleyen bir personel kanunudur.

  • Burada ifade etmeye çalıştığımız husus öğretim elemanlarının Anayasanın 128.maddesinde ifadesini bulan memurlar ve diğer kamu görevlileri ayrımında diğer kamu görevlileri kategorisinde yer aldığıdır.

18/10/20 00:22

Memur, üniversiteye öğretim elemanı olarak atanırken muvafakat alır mı?

Soru:Kamuda 657'ye tabi mühendis kadrosunda çalışmaktayım. Bir üniversite öğretim elemanı kadrosuna başvurdum. Öğretim elemanı olarak üniversiteye geçme imkanım var. Kısaca muvafakat verilmiyor. Usulüne göre istifa etsem 6 ay bekliyecek miyim? Bu durumda üniversite 6 ay...

Memurlar ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin