24.05.2022

HABER ÖZETI

  • Eğitim kurumlarına nasıl yönetici görevlendirmesi yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinde düzenlenmiştir.

  • Bu sınavın ardından üye sözlü sınava çağrılmış ve söz konusu sınavda 58,33 puan almış ve sözlü sınav sonucuna itiraz etmiştir.

  • Üç katı adayın çağrılması durumu, mülakatta elenebilecek olma ihtimallerine karşılık okulların boş kalmaması için yönetmelikte alınan bir önlemdir.

  • Sonradan boş olan okulların/kurumların duyuruya eklenmesi durumunda, duyuruya sonradan eklenecek her okul için, yazılı sınavı kazanmış üç kişinin hak iddiasını doğurmaktır.

31/08/21 17:48

MEB yönetici görevlendirme sözlü sınavıyla ilgili önemli karar

Eğitim Sen üyesi bir öğretmen Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan 2019 yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme İşlemleri kapsamında 21.04.2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Yazılı Sınavı'na girmiş ve bu sınavda...

Memurlar ·

MEB yönetici görevlendirme sözlü sınavıyla ilgili önemli karar

Memurlar

Sonradan boşalan okullar konusunda yönetici kadrolarına eklenir mi?

Eğitim kurumlarına nasıl yönetici görevlendirmesi yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinde düzenlenmiştir. Yönetmeliğin "Sözlü sınav" başlıklı 24. maddesi 1 fıkrasında şu hüküm yer almaktadır: "(1) Yazılı...

Memurlar ·

Sonradan boşalan okullar konusunda yönetici kadrolarına eklenir mi?

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin