08.04.2020

HABER ÖZETI

  • Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), illere gönderilen zorbaca içeriğe sahip oyunlara ilişkin uyarı yazısında, oyun tarzındaki zorbalık olaylarının tekil birer eylemden ziyade akran zorbalıgı sorununun tezahurü olduğu vurgulandı.

  • Yazıda, ögrencilerin fiziksel, bilissel ve psikososyal alanlarda bir butun olarak gelisimlerini destekleme ve egitimlerini guvenli okul ikliminde saglamanın Bakanlıgın oncelikli gorevleri arasında bulunduğu belirtildi.

  • Son donemde dunyanın pek cok ulkesinde, ogrenciler arasında bazı fiziksel ve duygusal zorbalık davranıslarının ortaya cıktıgının goruldüğü vurgulanan yazıda, çesitli ulkelerden videolar cekilerek sosyal medya kanalları ile viral sekilde yayıldığı vurgulandı.

  • Cocuk ve genclerin saka veya espri gibi gordukleri bu fiziksel mudahalelerin sosyal medya terminolojisinde challenge olarak adlandırıldığına işaret edilen yazıda, bunların ciddi bedensel, ruhsal zararlar verme potansiyeli olan kaba, incitici davranıslar olduğuna dikkati çekildi.

20/02/20 18:28

MEB'den okullara 'zorba oyun' uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, zorbalık içeren oyunlara ilişkin okullara uyarı yazısı gönderildi. Yazıda oyun tarzındaki zorbalık olaylarının tekil birer eylemden ziyade 'akran zorbalıgı' sorununun tezahurü olduğu belirtildi. İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla okullara...

Memurlar ·

MEB'den okullara 'zorba oyun' uyarısı

Memurlar

MEB'den okullara 'zorbaca içeriğe sahip oyunlara' karşı uyarı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), illere gönderilen "zorbaca içeriğe sahip oyunlara" ilişkin uyarı yazısında, oyun tarzındaki zorbalık olaylarının tekil birer eylemden ziyade "akran zorbalıgı" sorununun tezahurü olduğu vurgulandı. Yazıda, ögrencilerin fiziksel, bilissel...

Memurlar ·

MEB'den okullara 'zorbaca içeriğe sahip oyunlara' karşı uyarı

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin