03.07.2022

HABER ÖZETI

  • Elazığ'da örtü altında yetiştirilip yılın 10 ayı hasadı yapılan çilek bahçesinde hasat başlarken, çiftçiler bu seneki fiyatlardan dolayı oldukça mutlu.

  • Salihli'nin Poyraz Mahallesi Bozağaç mevkiindeki çilek üreticisi Bektaş Işık, Önceki yıllarda tütün yapıyorduk, istediğimiz geliri elde edemeyince sulu tarıma geçtik.

  • Elazığ'ın merkeze bağlı Kuyulu köyünde çilek üretimi yaptığını belirten Necati Karataş, Hasat yaptığım alan komple 5 dönüm.

  • Kokusu ve rengi ile kendine has çilekler, tarladan tek tek toplandıktan sonra kasalara konulup, başta Manisa olmak üzere Ankara ve İstanbul'a gönderiliyor.

18/05/22 14:44

Manisa’da çilek bereketi

Manisa'nın Salihli ilçesinin kırsal mahallelerinde tütüne alternatif ürün olarak üretimine başlanan, olgunlaşmak için sıcak havaya ihtiyaç duyan çilekte hasat dönemi, bu yıl havaların geç ısınması nedeniyle önceki senelere göre geç başladı. Tarımsal üretimin 12 ay devam...

Istanbulhaber ·

Elazığ’da yılın ilk örtü altı çilek hasadı başladı

Elazığ'da örtü altında yetiştirilip yılın 10 ayı hasadı yapılan çilek bahçesinde hasat başlarken, çiftçiler bu seneki fiyatlardan dolayı oldukça mutlu. Elazığ'da Uluova bölgesine özgü, tadı ve aromasıyla yöre halkının vazgeçilmezi olan çilekte hasat başladı. Geçen yıllara...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin