06.06.2020

HABER ÖZETI

  • Bu kapsamda Battalgazi ilçesinde yetiştirilen Dila Kırmızı Biber de ilk hasat gerçekleştirildi.

  • MALATYA (AA) - Malatya'da don olayları nedeniyle kayısı üretiminin verimli olmadığı bölgelerde alternatif ürün olarak ilk üretim denemesi yapılan dila kırmızı biberinden istenen sonuç alındı.

  • Deneme üretiminin başarılı olduğunu anlatan Baruş, Bu biber gerek kurutularak, gerekse de pul biber olarak vatandaşların tüketimine sunuluyor.

  • Vali Baruş ve beraberindekiler daha sonra Kayısı Araştırma Enstitüsünün ilçedeki kampüsüne giderek, dila biberinin kurutma işlemlerini yerinde gördü.

13/09/19 18:44

Malatya’da yerli üretim ‘Dila Kırmızıbiber’ de ilk hasat gerçekleştirildi

Kayısı üretiminde dünyanın başkenti konumunda olan Malatya'da, çiftçiler bakanlığın desteği ile başka alternatif ürünlere de yönlendiriliyor. Bu kapsamda Battalgazi ilçesinde yetiştirilen "Dila Kırmızı Biber" de ilk hasat gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal...

Istanbulhaber ·

Malatya'da dila biberinin ilk deneme üretimi başarılı oldu

MALATYA (AA) - Malatya'da don olayları nedeniyle kayısı üretiminin verimli olmadığı bölgelerde alternatif ürün olarak ilk üretim denemesi yapılan dila kırmızı biberinden istenen sonuç alındı. Malatya'da don olayları nedeniyle kayısı rekoltesinin düşük olduğu bölgelerde...

Memleket ·

Malatya'da dila biberinin ilk deneme üretimi başarılı oldu

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin