20.03.2019

HABER ÖZETI

  • ÜSKÜP (AA) – Makedonya'nın adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişiklikleri Mecliste onaylandı.

  • 120 milletvekilinin bulunduğu Meclisteki oturuma, muhalefetteki İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliği (VMRO-DPMNE) milletvekilleri katılmazken, 81 milletvekili hazır bulundu.

  • Meclis Başkanı Talat Caferi, İvanov'un daha önce Meclisten geçen Dillerin Kullanımı Yasası ve Prespa Anlaşması'nı imzalamaması dolayısıyla iki yasanın da doğrudan Resmi Gazete'ye gideceğini açıklamıştı.

  • Kosova Meclis Başkanı Kadri Veseli de, kararın entegrasyon yolundaki engelleri kaldırdığını ve sadece Makedonya'nın değil bölgenin de NATO ve Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliğini hızlandırdığının altını çizdi.

12/01/19 01:02

Makedonya Meclisi'nin isim değişikliğini onaylaması

ÜSKÜP (AA) – Arnavut ve Kosovalı üst düzey yetkililer, Makedonya Meclisi'nin, ülkenin adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişikliğini onaylamasına destek verdi. Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,...

Antalyajans ·

Makedonya Meclisi isim değişikliğini onayladı

ÜSKÜP (AA) – Makedonya'nın adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişiklikleri Mecliste onaylandı. Mecliste yapılan oylamada, milletvekilleri dört yasa değişikliği için oy kullandı. 120 milletvekilinin bulunduğu Meclisteki oturuma,...

Antalyajans ·

Onaylandı! Ülkenin ismi resmen Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

Makedonya Meclisi, ülkenin adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişikliğini onayladı.

Ortadoğu Gazetesi ·

Onaylandı! Ülkenin ismi resmen Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

Ortadoğu Gazetesi

Makedonya'nın adı değişti!

Makedonya Meclisi, ülkenin adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişikliğini onayladı. Etiketler : Makedonya,

Türkiye Gazetesi ·

Makedonya'nın adı değişti!

Türkiye Gazetesi

Makedonya'nın ismi resmen değişti

Makedonya Meclisi, ülkenin adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişikliğini onayladı. Makedonya, ülkenin ismi sebebiyle Yunanistan'la kriz yaşıyordu.

soL Haber ·

Makedonya'nın ismi resmen değişti

soL Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin