24.05.2022

  • Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesi, Diyarbakır 3. İdare Mahkemesi’nin idareyi sorumlu ve kusurlu bularak verdiği tazminat kararını, ailenin aleyhine bozdu.

  • İstinaf Mahkemesi’nin kararıyla, Kurkut davasında yargılanan Yakup Şenocak ile soruşturma aşamasında şüpheli olarak ifadesi alınan polis Onur Mete’nin de Diyarbakır İl Polis Disiplin Kurulu tarafından meslekten çıkarıldığı ortaya çıktı.

  • İstinaf mahkemesi, Kemal Kurkut’un ‘saldırgan bir eylemci’ olduğunu ve öldürülmesinde polisin silah kullanma koşullarının oluştuğunu iddia ederek, aileye tazminat ödenmesi kararını bozdu.

  • Aile avukatından karara tepki Kararı değerlendiren Kurkut Ailesi’nin avukatı Serdar Çelebi, Diyarbakır Valiliği’nin olayın ardından yaptığı ‘canlı bomba’ açıklamasını hatırlattı.

19/01/22 16:23

Mahkemeden Kemal Kurkut kararı: Saldırgan bir eylemci

2017’de Diyarbakır’daki Newroz kutlamaları sırasında polisler tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un ailesinin, ‘hizmet kusuru’ gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı hakkında açtığı davada verilen 256 bin TL maddi ve manevi tazminat kararı bozuldu. İstinaf mahkemesi,...

Agos ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin