07.06.2020

HABER ÖZETI

  • Esequibo meselesinde ısrarcı konuşan Maduro, (Devlet Başkanı Yardımcısı) Jorge Rodriguez'e, muhalefet liderlerinden Esequibo konusunda net bir açıklama yapmalarını talep etmesi için gerekli talimatı verdim.

  • Biz müzakere masasından ABD yaptırımları nedeniyle kalktık ve milletvekili Guaido'nun Esequibo meselesi hakkında yaptığından dolayı da müzakere masasına oturmamaya devam edeceğiz.ifadelerini kullandı.

  • Halihazırda, Esequibo Bölgesi ve Guayana Esequiba olarak bilinen bölge Guayana'nın ortalarında bulunan Esequibo Nehri'nin batısında ülkenin ise kuzeyinde yer alıyor.

  • - Esequibo bölgesi Venezuela ile Guayana arasındaki Esequibo bölgesi anlaşmazlığı, Guayana'nın bağımsızlığından önceki döneme dayanıyor.

07/09/19 12:32

Maduro'dan muhalefete müzakere için Esequibo şartı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalefet ile yürütülen ancak askıya alınan müzakerelerin tekrar başlaması için, muhalif lider Juan Guaido'nun Venezuela'nın hak iddia ettiği Guayana sınırları içindeki Esequibo bölgesiyle ilgili tavrını düzeltmesi şartını koştu....

Türkiye Gazetesi ·

Maduro'dan muhalefete müzakere için Esequibo şartı

Türkiye Gazetesi

Maduro'dan muhalefete müzakere için Esequibo şartı

CARACAS (AA) - Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalefet ile yürütülen ancak askıya alınan müzakerelerin tekrar başlaması için, muhalif lider Juan Guaido'nun Venezuela'nın hak iddia ettiği Guayana sınırları içindeki Esequibo bölgesiyle ilgili tavrını düzeltmesi...

Memleket ·

Maduro'dan muhalefete müzakere için Esequibo şartı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin