12.07.2020

HABER ÖZETI

  • Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri alan şefi İsmail Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, robot yarışmalarıyla 2015'te tanıştıklarını söyledi.

  • Robotu öğretmenler İsmail Ay, Osman Yavuz ve Mehmet Aydın rehberliğinde hazırlayan öğrenciler, okulda kendi imkanlarıyla oluşturdukları pistte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

  • Yarışmalara ilk katıldıkları zaman 500 robot arasından 80'inci olduklarını belirten Ay, Daha sonraki yıllarda bu derecelerimiz yükselmeye başladı.

  • TEKNOFEST'te düzenlenen yarışamalardaki 'Hızlı Çizgi İzleyen' kategorisinde, robotun hızlı olması gerekiyor.

10/10/19 21:54

Liseliler robot "Güneş" ile şampiyonluk istiyor

KARAMAN (AA) - MURAT ÖZÜNAL - TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) "Hızlı Çizgi İzleyen" kategorisinde yarışan "Güneş" isimli robotlarıyla üçüncülüğü kazanan Karaman Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri,...

Memleket ·

Liseliler robot "Güneş" ile şampiyonluk istiyor

Memleket

Liseliler robot 'Güneş' ile şampiyonluk istiyor

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) "Hızlı Çizgi İzleyen" kategorisinde yarışan "Güneş" isimli robotlarıyla üçüncülüğü kazanan Karaman Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, robotlarını geliştirerek gelecek...

Memurlar ·

Liseliler robot 'Güneş' ile şampiyonluk istiyor

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin