18.01.2021

HABER ÖZETI

  • Toplanan malzemeler daha sonra Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi içerisinde bulunan Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisinde uygun koşullarda bertaraf ediliyor.

  • Bu önlemler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasının çeşitli noktalarına yerleştirilen tıbbi atık konteynerlerinde belediye personeli ve belediyeye gelen vatandaşlar tarafından kullanılan maske, eldiven ve tek kullanımlık kıyafetler toplanıyor.

  • Bursa'da her gün 100'e yakın sağlık merkezinden alınan atıklar için var olan önemlere ek olarak korona virüse korumalı giysi ve ekipmanlarla donatılmış özel ekipler oluşturuldu.

  • Atıkların toplanması ve bertaraf edilmesi sürecinde de hassasiyet maksimum seviyeye çıkartıldı.

26/03/20 11:11

Kullanılmış maske ve eldivenler tıbbi atık olarak toplanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, salgınla birlikte kullanımı artan maske ve eldivenlerin insan sağlığına zarar vermeden bertaraf edilmesi için belediye hizmet binasına tıbbi atık konteynerleri yerleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık...

Istanbulhaber ·

Tıbbi atıklar bluetoothlu tartılarla toplanıyor

Büyükşehir Belediyesi, covid-19'a (korona virüse) karşı aldığı tedbirleri tıbbi atıkların toplanmasında da uygulamaya başladı. Virüse karşı koruyucu elbise ve kasklar giyen ekipler tarafından her gün 100'e yakın sağlık merkezinden "bluetoothlu tartılar kullanılarak" alınan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin