11.08.2022

  • Trafik yoğunlaştı Kruvaziyer turizminin Kuşadası ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kuşadası Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Fahrettin Çiçek, Kuşadası'nda kruvaziyer turizmi 1960'lı yıllarda başladı.

  • Kente kruvaziyerlerle gelen yabancı turistlere Kuşadası Belediyesi'nin yenilediği turistik çarşılarında alışveriş yapmanın keyfini yaşatan ilçe, ayrıca ziyaretçilerine birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakma fırsatı sunuyor.

  • Konaklama sayısı artacak Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden ise, Kruvaziyer turizmindeki canlılık bizleri çok sevindirdi.

  • Dünya kruvaziyer turizminin yaklaşık yüzde 20'sinin gerçekleştiği Akdeniz'de yıldız gibi parlayan Kuşadası'nı 2022 yılının sonuna kadar yaklaşık 500 kruvaziyerle 650 bin yolcunun ziyaret etmesi bekleniyor.

30/06/22 13:13

Kuşadası’nda kruvaziyer turizmi bereketi

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası, kruvaziyer turizminde pandemi döneminde yaşanan durgunluğunu atlatıp, yeniden Akdeniz'in gözde limanları arasına girdi. Kuşadası'na 2022 yılının sonuna kadar yaklaşık 500 kruvaziyerle 650 bin yolcunun gelmesi bekleniyor. Türkiye'de turizmin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin