11.04.2021

HABER ÖZETI

  • Kuşadası ilçesinde belediye ekipleri ile çevreciler, yok olma riski taşıdığı için koruma altında olan endemik bitki türü tülüşah için seferber oldu.

  • Tarım ve Orman Bakanlığı da tülüşahı, Türkiye yaban hayatında nesli yok olma tehlikesi altında olan türlerin korunması kapsamında Tür Koruma Eylem Planı'na dahil etmişti.

  • Kuşadası Belediyesi tarafından Yaylaköy'de oluşturulan deneme parselinde, bitkinin tohumdan yeniden üretilmesi için yapılan çalışmalarda büyük başarı kaydedildi diye konuştu.

  • Böylesine önemli bir endemik türünün yok edilmesi bizleri çok üzüyor.

08/03/21 07:34

Kuşadası'nda 17 kök 'tülüşah' korumaya alındı

Bir inşaat alanında bulunan 17 kök tülüşah, Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) üyeleri ile Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri tarafından Yaylaköy Mahallesi'ndeki deneme parseline taşındı. Kuşadası Belediyesi, halk arasında 'Aydın...

Türkiye Gazetesi ·

Kuşadası’nda 17 kök ’tülüşah’ korumaya alındı

Kuşadası ilçesinde belediye ekipleri ile çevreciler, yok olma riski taşıdığı için koruma altında olan endemik bitki türü "tülüşah" için seferber oldu. Bir inşaat alanında bulunan 17 kök tülüşah, Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) üyeleri ile Kuşadası Belediyesi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin