21.05.2022

  • Vatandaşların mevcut tarifelerle ayda 50 euro tutarında fatura ödediklerini, yeni tarifelerle Başbakan Kurti tarafından aldatıldıklarını savunan Mjeku, Başbakan Kurti bir seçim yapsın, ya vatandaşlar, ya da elektrik dağıtım şirketi (KEDS).

  • Covid-19 salgınının ve ekonomik krizin giderek arttığına dikkat çeken Mjeku, elektrik fiyatına fahiş zam yapılması talebinin, Kosovalıları daha da yoksullaştıracağını söyledi.

  • Zam kararına muhalefet partisinden de protesto Sosyal Demokrat Partisi'nden olan bir grup protestocu Başbakanlık binasının önüne giderek elektrik fiyatlarına yapılan zammı protesto etti.

  • Polisin protesto eylemi sırasındaki davranışlarından da şikayet eden Nushi, Bu hükümetin güvenlik görevlilerinin ve polisinin kağıt bir pankart için kabul edilemez davranışına tanık oldunuz.

26/01/22 16:55

Kosova’da elektrik zammına protesto

Kosova'da elektrik fiyatlarına gelen zam nedeniyle sivil toplum kuruluşları ve muhalefet parti tarafından protesto düzenlendi. Kosova'da elektrik fiyatlarına gelen zam, halkı sokağa döktü. Başkent Priştine'de sivil toplum kuruluşları ve Sosyal Demokrat Partisi tarafından...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin