01.12.2020

HABER ÖZETI

  • Sonuçları Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism dergisinde yayımlanan araştırma, D vitamini eksikliği ve COVID-19 arasındaki ilişkiyi bir kez daha gözler önüne serdi.

  • ABD'nin Northwestern Üniversitesinden uzmanlar, bu bağlantıyı ABD, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, İsviçre, İran, Güney Kore ve Çin'deki hastanelerden topladığı COVID-19 hastalarına ait verileri inceleyerek keşfetmişti.

  • D vitamini düşük olan COVID-19 hastalarında ayrıca ferritin ve D-dimer gibi inflamatuvar işaretçilerinin serum düzeylerinin yükselmiş olduğu görüldü.

  • D vitamininin, soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyonlarla mücadelede bağışıklık sistemine yardımcı olduğu belirtiliyor.

27/10/20 23:14

Koronavirüs hastalarının yüzde 80'inde D vitamini eksikliği var

Sonuçları "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" dergisinde yayımlanan araştırma, D vitamini eksikliği ve COVID-19 arasındaki ilişkiyi bir kez daha gözler önüne serdi. Araştırma çerçevesinde, İspanya'daki Marques de Valdecilla Üniversite Hastanesinde incelenen...

TRT Haber ·

Koronavirüs hastalarının yüzde 80'inde D vitamini eksikliği var

TRT Haber

Koronavirüs ile D vitamini eksikliği arasındaki ilişki bir kez daha teyit edildi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının yüzde 80'inde D vitamini eksikliği belirlendi. Sonuçları "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" dergisinde yayımlanan araştırma, D vitamini eksikliği ve Kovid-19 arasındaki ilişkiyi bir kez daha gözler önüne serdi....

Memurlar ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin