29.02.2020

HABER ÖZETI

  • Konut kredi faizlerinde kamu bankaları öncülüğünde başlayan düşüş, ağustos ve eylül aylarında konut kredi hacminde ve konut satışlarında artışı beraberinde getirdi.

  • İhtiyaç, konut, taşıt ve ticari kredilerde de faiz oranları ağustos ayından bu yana 500, yılbaşından itibaren 750 baz puan arasında düşüşler yaşandı.

  • Kamu bankalarının konut kredi stoku iki ayda yaklaşık 14 milyar arttı Yıl başında kamu bankaların 93,3 milyar TL seviyesinde olan konut kredi stoku, 11 Ekim haftasında 107,3 milyar TL'ye yükseldi.

  • Kamu bankaları faiz indiriminin yanı sıra vade üst sınırını da 120 aydan 180 aya çıkardı.

19/10/19 18:57

Konut kredi stoku 190 milyar liraya yaklaştı

Konut kredi faizlerinde kamu bankaları öncülüğünde başlayan düşüş, ağustos ve eylül aylarında konut kredi hacminde ve konut satışlarında artışı beraberinde getirdi. Ekonomideki dengelenme süreci, enflasyonun uzun bir aradan sonra tek haneye düşmesi, Türkiye Cumhuriyet...

Memurlar ·

Konut kredi stoku 190 milyar liraya yaklaştı

Memurlar

Konut kredi stoku 190 milyar liraya yaklaştı

İSTANBUL (AA) - MURAT BİRİNCİ - Konut kredi faizlerinde kamu bankaları öncülüğünde başlayan düşüş, ağustos ve eylül aylarında konut kredi hacminde ve konut satışlarında artışı beraberinde getirdi. Ekonomideki dengelenme süreci, enflasyonun uzun bir aradan sonra tek haneye...

Memleket ·

Konut kredi stoku 190 milyar liraya yaklaştı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin