20.09.2020

HABER ÖZETI

  • BOGOTA (AA) - Amerika kıtasındaki 25 ülkeden üst düzey temsilcinin katılımıyla Kolombiya'nın başkenti Bogota'da düzenlenen Amerika Kıtası Terörizmle Mücadele 3. Bakanlar Konferansı başladı.

  • Etkinliğin açılışında Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

  • Kolombiya'nın kıtada özgürlükleri savunduğunu belirten Pompeo, bu ülkede meydana gelen her olayın ABD'yi de etkilediğini, dolayısıyla Kolombiya ile dayanışma içinde olduklarını ifade etti.

  • Pompeo, Kolombiya hükümetinin, ülkede kasım 2019'da başlayan ve birkaç hafta süren genel grev protestoları karşısında kurduğu ulusal diyalog masasını takdirle karşıladıklarını söyledi.

20/01/20 22:26

Kolombiya Devlet Başkanı, Hizbullah'ın Venezuela'da varlık gösterdiğini söyledi

BOGOTA (AA) - Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, bölgedeki bazı ülkelerce terör örgütü olarak görülen Lübnan Hizbullahı'nın Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetiminin izniyle bu ülkede varlık gösterdiğini söyledi. Amerika kıtasındaki 25 ülkeden üst düzey temsilcinin...

Memleket ·

Kolombiya Devlet Başkanı, Hizbullah'ın Venezuela'da varlık gösterdiğini söyledi

Memleket

Kolombiya'da Amerika Kıtası Terörizmle Mücadele 3. Bakanlar Konferansı

BOGOTA (AA) - Amerika kıtasındaki 25 ülkeden üst düzey temsilcinin katılımıyla Kolombiya'nın başkenti Bogota'da düzenlenen Amerika Kıtası Terörizmle Mücadele 3. Bakanlar Konferansı başladı. Konferans, ülkedeki silahlı isyancı sol örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusunun (ELN) 17...

Memleket ·

Kolombiya'da Amerika Kıtası Terörizmle Mücadele 3. Bakanlar Konferansı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin