28.09.2020

HABER ÖZETI

  • Hazine ve Maliye Bakanlığının Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine ek olarak aldığı, KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin yeni kararı, bu dönemde ticari alacaklarından endişe eden işletmeleri rahatlatacak.

  • Dünyayı etkileyen Covid-19 salgınının küresel ekonomide oluşturacağıen önemli risklerin başında, ticari alacakların ödenememesi geliyor.

  • 1 Nisan'da yürürlüğe girecek kararla mevcutta sadece yıllık cirosu 25 milyon lira ve altında olan kurumlara sağlanan devlet destekli ticari alacak sigortasının kapsamı genişletilecek.

  • Türkiye'de bu risk, özellikle ekonominin bel kemiği olarak görülen KOBİ'ler için önemli bir endişe kaynağı durumunda bulunuyor.

27/03/20 09:18

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 1 Nisan'dan itibaren uygulanacak KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin karar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açabileceği ekonomik risklere karşı işletmelere rahat nefes aldıracak. Dünyayı...

Memurlar ·

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Memurlar

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Dünyayı etkileyen Covid-19 salgınının küresel ekonomide oluşturacağı en önemli risklerin başında, ticari alacakların ödenememesi geliyor. Türkiye'de bu risk, özellikle ekonominin bel kemiği olarak görülen KOBİ'ler için önemli bir endişe kaynağı durumunda bulunuyor. Hazine...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin