14.07.2020

  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile ilgili son durum ve bayramda dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

  • Bu noktada halka sürekli uyarılar yapmayı sürdüreceklerini dile getiren Pilli, Bugün bizim ülkemizde Covid-19 vakası görülmese de asemptomatik vaka olabilir.

  • KKTC'de 36 gündür yapılan testlerde herhangi bir pozitif vaka görülmedi.diyen Pilli, bazı semptom gösteren hastalara testler yapılmasına rağmen yeni vakaya rastlanmadığını belirtti.

  • KKTC'de açılan işletmelerin denetimlerinin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve belediyeler tarafından denetlendiğini vurgulayan Pilli, bayram sonrası bu denetimleri sıklaştıracaklarına işaret etti.

25/05/20 11:45

KKTC Sağlık Bakanı Pilli'den 'Bayramda sosyal mesafeyi koruyun' uyarısı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile ilgili son durum ve bayramda dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. "KKTC'de 36 gündür yapılan testlerde herhangi bir pozitif...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin