24.04.2019

HABER ÖZETI

  • Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 445 okul öncesi ve ilkokul öğrencisinin dişlerine flor vernik uygulaması yapıldığı bildirildi.

  • Uygulamalı olarak gerçekleştirilen seminerde diş sağlığının önemine değinen Diş Hekimi Tolga Günkut, Aileler çocuklarına diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmelidir.

  • Öğrencilerin yoğun katılım sağladığı eğitimde, doğru diş fırçalama tekniği, diş bakım şekilleri, diş fırçası ve diş macunu seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.

  • Ayrıca miniklerin 6 ayda bir yaptıracağı kontroller, diş doktorlarından korkmalarını önleyecektir.

06/12/18 13:49

Kartepe’de ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı

Kartepe Belediyesi'nin Kartepe Bilgi Evleri'nde öğrencilere, ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Ataevler Piri Reis ve Dumlupınar Katip Çelebi Bilgi Evleri'nde "Sağlıklı Dişler ile Geleceğe Işık Saçın" sloganıyla Kartepeli miniklere, diş sağlığı ve ağız bakımı konusunda...

Istanbulhaber ·

Hisarcık’ta 445 öğrencinin dişlerine flor vernik uygulaması

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 445 okul öncesi ve ilkokul öğrencisinin dişlerine flor vernik uygulaması yapıldığı bildirildi. İlçe Devlet Hastanesi Ağız Diş Sağlığı Merkezi Diş Polikliniğince Sağlık Memuru Sadettin Gün, Ebe Gülcan Ergin, Menekşe Betül İnkaya ve Hanife Bastoğ...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin