18.05.2022

  • Gerekli tüm teçhizatlarını giyerek koruyucu önlemleri alan arama kurtarma ekipleri, Doğada Arama Kurtarma/Kentsel Arama ve Yaralı Tahliye Tatbikatı'na katıldı.

  • Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı arama kurtarma ekibi ve sivil savunma ekiplerinin de katıldığı eğitimlerde ilk yardımdan arama kurtarma malzemelerine kadar pek çok konuyla ilgili detaylı sunum gerçekleştirildi.

  • Akut Vakfı Danışman ve Eğitmeni Batuhan Canbolat ise 3 derece hava sıcaklığının rüzgâr ile birlikte eksi derecelerde hissedildiğini belirterek, olumsuz koşullarda tatbikat yapmanın da eğitimin bir parçası olduğunu vurguladı.

  • Gerçekleşebilecek bir afetin canlandırıldığı senaryo hazırlanarak görev dağılımının yapıldığı eğitimin 2. günü ise gerçek koşulları aratmayan bir tatbikata sahne oldu.

13/01/22 10:01

Kartal Belediyesi ve Akut Vakfı’ndan ortak tatbikat

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı ve Akut Vakfı işbirliğiyle belediye personeline uygulamalı afet eğitimi verildi. İki gün süren eğitimlerde teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı tatbikatlar da gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı'nın Esentepe...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin