31.05.2020

  • Kardiyovasküler hastalıklar dünyada ve Türkiye'de en önemli ölüm nedeni olarak bilinmektedir diyen Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr.

  • Üyesi Oğuzhan Yücel, Kardiyovasküler hastalıklar, yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı, koroner kalp hastalığı ve felci de içeren bir hastalıklar yelpazesine yönelik genel bir terimdir.

  • Kardiyovasküler hastalık, bir kişinin kalbinin verimli biçimde kan pompalamasının durması, kapakçıkların olması gerektiği gibi çalışmaması veya atardamarların daralması ya da sertleşmesi ile ilişkili olabilir.

  • Primer PTCA ve Stent, Koroner damarda %60 üzerinde anlamlı darlık ve stent takılmasına uygun olan darlıklar ile yeni kalp krizi geçiren hastalarda erken dönemde balon ile damarın açılmasıdır.

29/03/20 18:21

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yücel: “Kardiyovasküler hastalıklar tüm dünyada başta gelen ölüm nedenlerindendir”

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Yücel, "Yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı, koroner kalp hastalığı ve felci de içeren bir hastalıklar yelpazesine yönelik genel bir terim olan kardiyovasküler hastalıklar tüm dünyada başta gelen ölüm nedenlerindendir" dedi. Kardiyovasküler...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin