30.03.2020

HABER ÖZETI

  • MüdahillerFeyza YerlikayaileGamze İnce'nin çok sayıda avukatla birlikte hazır bulunduğu duruşmada, müdahil Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını ise avukat Hatice Boz temsil etti.

  • Öte yandan, tutuklu yargılanan Semahat Yolcu’nun celse arasında avukatı tarafından yapılan tutukluluğa itiraz sonucu geçtiğimiz günlerde tahliye edildiği öğrenilirken, tahliye edilen sanık duruşmaya katılmadı.

  • Sanık Semahat Yolcu ile dava süresiyle ilgili görüşemediğini belirten avukatı, sanık hakkında lehe hükümlerin uygulanmasını ve beraatini talep ettiğini söyledi.

  • Önceki beyanlarını tekrar ettiklerini dile getiren müştekiler avukatı Neslihan Evci, sanığın yargılama süresince herhangi bir pişmanlık göstermediğini ve bu nedenle en üst sınırdan cezalandırılmasını istediklerini belirtti.

21/02/20 16:21

Karaköy'de başörtülü üniversite öğrencisine saldıran kadının davasında karar

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Semahat Yolcu katılmadı. Müdahiller Feyza Yerlikaya ile Gamze İnce'nin çok sayıda avukatla birlikte hazır bulunduğu duruşmada, müdahil Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını ise avukat Hatice Boz temsil etti. Duruşmada,...

Istanbulhaber ·

Karaköy’de başörtülü genç kızlara saldırıya 2 yıl 9 ay hapis

Karaköy’de yolda yürüyen başörtülü genç kızlar Feyza Yerlikaya ile Gamze İnce’ye saldırdığı iddia edilen sanık Semahat Yolcu’nun ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’, ‘Hakaret’, ‘Tehdit’, ile ‘Kasten yaralama’ suçlarından 12 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin