20.05.2022

HABER ÖZETI

  • Yolun kapalı olmasının sebebinin çığ riskinin bulunmasından kaynaklandığını anımsatan Şantiye Şefi Benek, “Bize yapılan bilgilendirmede çığ riskinin yüzde 1 olması halinde bile o yolun açılmamasıdır.

  • Gürpınar ilçelerine bağlı Tutak ve Çatakdibi Mahalleleri yolunda çığ riskinin olması nedeniyle gerekli önemler alındıktan sonra ulaşım açıldı.

  • Kar kalınlığı kent merkezinde 50 santimetre, yüksek kesimlerde ise 2 metreye kadar ulaştı.

  • Van'da 2020 yılındaki çığ faciasında yaşanan acıların bir daha yaşanmaması adına riskli bölgelere ulaşım ise geç sağlanıyor.

25/01/22 13:56

Kar kalınlığı 2 metreye ulaştı, köylere ulaşım 15 gün sonra açıldı

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı, Van’da da hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı kent merkezinde 50 santimetre, yüksek kesimlerde ise 2 metreye kadar ulaştı. Van’da 2020 yılındaki çığ faciasında yaşanan acıların bir daha yaşanmaması adına riskli bölgelere ulaşım...

Türkiye Gazetesi ·

Çığ riski bulunan mahallelere 15 gün sonra ulaşıldı

Van'ın Gürpınar ilçesinde ekiplerin yoğun mücadelesinin ardından çığ riskinin bulunduğu iki mahalleye gerekli tedbirler alınarak 15 gün sonra ulaşıldı. Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı, Van'da da hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı kent merkezinde 50 santimetre,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin