18.08.2019

HABER ÖZETI

  • Türkiye Kenevir Platformu Kurucu Üyesi Ercüment Degidiben, kenevirin birçok faydası olduğunu aktararak, “Kenevirden kağıt üretilir ve çok da iyi olur.

  • Üretimin artmasına bağlık olarak maliyetlerin de düşeceğini belirten yetkililer, kenevirin odunsu kısımlarından orta kalitede liflerinden ise üstün kalitede kağıt üretilebileceğini belirtti.

  • DAHA DAYANIKLIDIR, AZ YIPRANIR Kenevirden yapılan kağıdın yüzeyinin biraz daha kaba olacağını söyleyen Degidiben, “Arap ülkelerindeki paraların birçoğu kenevir kağıdından basılır.

  • Gelecek 3-4 yıl içerisinde yerli kağıdımıza kavuşuruz.

16/09/18 12:16

Kağıt krizi için ilginç çözüm

Türkiye Kenevir Platformu Kurucu Üyesi Degidiben, kağıt krizi için kenevir üretilmesi gerektiğini açıkladı. Üretimin artmasına bağlık olarak maliyetlerin de düşeceğini belirten yetkililer, kenevirin odunsu kısımlarından orta kalitede liflerinden ise üstün kalitede kağıt...

F5 Haber ·

Kağıt krizine kenevirli çözüm: Daha çok üretmeliyiz...

Üretimin artmasına bağlık olarak maliyetlerin de düşeceğini belirten yetkililer, kenevirin odunsu kısımlarından orta kalitede liflerinden ise üstün kalitede kağıt üretilebileceğini belirtti. Türkiye Kenevir Platformu Kurucu Üyesi Ercüment Degidiben, kenevirin birçok faydası...

Gerçek Gündem ·

Kağıt krizine kenevirli çözüm: Daha çok üretmeliyiz...

Gerçek Gündem

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin