13.11.2018

HABER ÖZETI

  • Rıdvan Üney, “Bir kimse bir üstünlük gösterdiğinde veya sevilen birisinin, başkası ile ilgilendiği kanısına varıldığında takınılan olumsuz tutuma kıskançlık denir.

  • Günümüzde bu konu çiftler arasında en büyük sorunlar arasında yer almaktadır.

  • Eğer böyle sorunlar yaşanıyorsa öncelikle karşı tarafa biraz daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğini kaydeden Dr. Üney, “Kıskançlık konularında aşırı tartışmacı olmayın.

  • Sonrasında kardeş dünyaya gelir bu kez kardeşle anne ya da babanın sevgisini paylaşmak kıskançlık duygularını başlatır.

13/06/18 14:53

"Kıskançlık davranış bozukluğu olabilir"

Psikiyatrist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, “Bir kimse bir üstünlük gösterdiğinde veya sevilen birisinin, başkası ile ilgilendiği kanısına varıldığında takınılan olumsuz tutuma kıskançlık denir. Günümüzde bu konu çiftler arasında en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Hatta...

Net Gazete ·

Kıskançlık, davranış bozukluğu olabilir

Psikiyatrist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, kıskançlığın davranış bozukluğu olabildiğini söyledi. Psikiyatrist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, "Bir kimse bir üstünlük gösterdiğinde veya sevilen birisinin, başkası ile ilgilendiği kanısına varıldığında takınılan olumsuz tutuma kıskançlık...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin