03.03.2021

HABER ÖZETI

  • Sabah saatlerinde tarlaya koşan arpa ve buğday üreticilerini ziyaret eden Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, “Çiftçilerimiz Türkiye kalkınsın diye üretime yoğun şekilde devam ediyorlar.

  • Bir tarım ilçesi olan Malazgirt'te kısıtlamadan muaf tutulan tarım çiftçileri, sabahtan akşama kadar tarlada çalışarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyor.

  • İlçede çiftçilik yapan Mehmet Önal ise pandemi süreci olmasına rağmen üretime devam ettiklerini belirterek, Devletimizin çiftçilere hak tanınması iyi oldu.

  • Bu bizim için çok önemli, en azından ilkbaharda ekilecek tohumlar şimdi ekiliyor.

06/12/20 14:05

Kısıtlamadan muaf olan çiftçiler tarlada

Koronavirüs nedeniyle Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken, Malazgirt’teki tarım üreticileri de kış mevsimi öncesi tarlada yoğun şekilde çalışmaya devam ediyor. Bir tarım ilçesi olan Malazgirt’te kısıtlamadan muaf tutulan tarım çiftçileri, sabahtan akşama...

Türkiye Gazetesi ·

Kısıtlamadan muaf olan çiftçiler tarlada

Muş'un Malazgirt ilçesinde günün ilk ışıklarıyla tarlanın yolunu tutan üreticiler kışlık arpa ekti. Korona virüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken, Malazgirt'teki tarım üreticileri de kış mevsimi öncesi tarlada yoğun şekilde çalışmaya devam ediyor. Bir tarım...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin