30.11.2021

  • BURSA(AA) - Geçmişte birçok Yeşilçam filminin çekimlerine ev sahipliği yapan Uludağ, 2 bin 543 metre rakımıyla Marmara Bölgesi'nin en yüksek noktasında bulunuyor.

  • Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, AA muhabirine, turizmciler olarak heyecanla sezonu beklediklerini söyledi.

  • Bursa kent merkezinden kara yoluyla 40 kilometrelik yolculukla ulaşılan ve 1961 yılında milli park ilan edilen alandaki Oteller Bölgesine 9 kilometrelik hatta sahip teleferikle alternatif ulaşım sağlanıyor.

  • Murat Saraçoğlu, Avrupalı turistlerin Uludağ'a her zaman ilgi gösterdiğini ifade ederek, şu bilgileri paylaştı: Uludağ'a geçen sene Rusya ve Ukrayna'dan yoğun bir katılım vardı.

24/10/21 13:17

Kış turizminin gözdesi Uludağ kayak sezonuna hazırlanıyor

BURSA(AA) - Geçmişte birçok Yeşilçam filminin çekimlerine ev sahipliği yapan Uludağ, 2 bin 543 metre rakımıyla Marmara Bölgesi'nin en yüksek noktasında bulunuyor. Bursa kent merkezinden kara yoluyla 40 kilometrelik yolculukla ulaşılan ve 1961 yılında milli park ilan edilen...

Haber Zamani ·

Kış turizminin gözdesi Uludağ kayak sezonuna hazırlanıyor

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin