21.08.2019

HABER ÖZETI

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'de tek sinema fonu olarak verdiği desteklerle, yeni ve nitelikli eserlerin üretimine ve beyazperdenin gelişimine katkı sunmaya devam ediyor.

  • Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, sinema alanındaki uzman ve akademisyenlerle meslek birliklerinin belirlediği isimler ve bakanlık temsilcisinden oluşan 14 kişilik Sinema Destekleme Kurulu toplandı.

  • Animasyon, belgesel ve kısa filmler ile senaryo ve diyalog yazım türlerindeki projelerin hayata geçirilmesi için, bu yıl bin 607 başvuru yapıldı.

  • İlk filmini gerçekleştirecek yönetmen, uzun metrajlı kurgu film, yapım ve yapım sonrası destek başvurularının değerlendirileceği ikinci kurul toplantısı ise mart ayında yapılacak.

12/02/19 10:18

Kültür ve Turizm Bakanlığından 141 sinema projesine destek

Sinema Destekleme Kurulunca, animasyon, belgesel ve kısa filmlerle senaryo ve diyalog yazım türlerinde 141 projeye 5 milyon 526 bin lira destek verilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığınca, animasyon, belgesel ve kısa filmler ile senaryo ve diyalog yazım türlerinde 141 projeye...

Ortadoğu Gazetesi ·

Kültür ve Turizm Bakanlığından 141 sinema projesine destek

Ortadoğu Gazetesi

Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 5 milyon lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'de tek sinema fonu olarak verdiği desteklerle, yeni ve nitelikli eserlerin üretimine ve beyazperdenin gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Animasyon, belgesel ve kısa filmler ile senaryo ve diyalog yazım türlerindeki projelerin hayata...

Türkiye Gazetesi ·

Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 5 milyon lira destek

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin