25.05.2019

HABER ÖZETI

  • Milas'ta ilk olarak Uzunyuva Hekatomnos Kral Mezarı ziyareti ile programına başlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, burada tarihi Milas halılarını da inceleyerek, Baltalı Kapı'ya geçti.

  • Bakan Ersoy, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, İlçe Başkanı Fahri Acar, İlçe Belediye Başkan Adayı Barış Saylak ile esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

  • UNESCO Kalıcı Miras Listesi'ne de girebilecek adaylardan biri, o yüzden de desteklenmesi lazım.dedi.

  • Programa, Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Filiz Karacaağaç ve yetkililer katıldı.

13/03/19 17:54

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Milas’ı ziyaret etti

Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milas ilçesine de geçerek, bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Ersoy Milas'ta tarihi mekanlarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Milas'ta ilk olarak Uzunyuva Hekatomnos Kral Mezarı ziyareti...

Istanbulhaber ·

"Hekatomnos kral mezar alanı çok önemli bir değer"

MUĞLA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla'nın Milas ilçesinin sahip olduğu kültürel ve arkeolojik değerler, tescilli binalar, meydanlarla çok güzel potansiyeli bulunduğunu belirterek, "Hekatomnos kral mezar alanı çok önemli bir değer. UNESCO Kalıcı Miras...

Memleket ·

"Hekatomnos kral mezar alanı çok önemli bir değer"

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin