04.07.2020

HABER ÖZETI

  • Dr. Deniz Arslan, toplumdaki en yaygın kronik hastalıklardan olan diş eti hastalığının en önemli belirtisinin kanama olduğunu belirtirken, bunun dışında da ağız kokusunu dikkat çekti.

  • Arslan, diş eti hastalıklarının genellikle ağrısız olarak ilerlediği için geç fark edildiğini belirterek, ’’Diş eti hastalıklarının birçok çeşidi var.

  • Arslan, ’’Dişler arasını dolduran üçgen şeklindeki diş etinin tepesinden başlayarak diş etinin yok olmasına (nekroz) ve tedavi edilmediğinde ilerleyerek kemik erimesine yol açan periodontal hastalıklardır.

  • ’’ Çİ BELİRTİSİ OLABİLİR’’ Toplumda daha az görülen ancak daha şiddetli seyreden agresif periodontitis’e ilişkin ise Dr.

06/06/20 12:10

Kötü ağız kokusunu hafife almayın

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Periodontoloji Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Deniz Arslan, periodontal yani diş eti hastalıklarının hemen her yaşta görülebilen toplumdaki en yaygın kronik hastalıklardan olduğuna dikkati çekti. Dr. Deniz Arslan diş eti hastalıkları kakında...

Türkiye Gazetesi ·

’’Kötü ağız kokusunu hafife almayın’’

Dr. Deniz Arslan, toplumdaki en yaygın kronik hastalıklardan olan diş eti hastalığının en önemli belirtisinin kanama olduğunu belirtirken, bunun dışında da ağız kokusunu dikkat çekti. Medipol Mega Üniversite Hastanesi Periodontoloji Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Deniz Arslan,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin