29.09.2020

HABER ÖZETI

  • Guaido, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimini Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo gibi terörü destekleme iddiasıyla hedef aldı.

  • Pompeo, konferansın gerçekleştirildiği General Santander Polis Okuluna silahlı isyancı sol örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusunun (ELN) 17 Ocak 2019'da bombalı araçla saldırdığını ve 23 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

  • Özellikle bir yaptırımdan bahsetmiyoruz ama herkes ABD'nin yapacaklarının bitmediğini bilmeli.diyen Pompeo, Guaido'ya destek için daha fazla adım atılacağını vurguladı.

  • Guaido ayrıca Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile bir görüşme gerçekleştirecek.

21/01/20 04:30

Juan Guaido, Venezuela'dan nasıl çıktığını söylemedi

BOGOTA (AA) - Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif Ulusal Meclis (AN) Milletvekili Juan Guaido, ülke dışına çıkış yasağı bulunmasına karşın, ülkeden nasıl ayrıldığına ve nasıl döneceğine ilişkin detay vermedi. Guaido, 25 ülkeden üst düzey temsilcinin...

Memleket ·

Juan Guaido, Venezuela'dan nasıl çıktığını söylemedi

Memleket

ABD, Guaido'ya destek için daha fazla adım atacak

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin, Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'ya destek için yeni adımlar atacağını belirtti. Amerika kıtasındaki 25 ülkeden üst düzey temsilcinin katılımıyla Kolombiya'nın başkenti Bogota’da düzenlenen Amerika...

Memleket ·

ABD, Guaido'ya destek için daha fazla adım atacak

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin