18.11.2019

HABER ÖZETI

  • Japonya, hafta sonu ülkeyi vuran ve son yılların en şiddetli tayfunlarından biri olarak gösterilen Hagibis Tayfunu'nun yaralarını sarmaya çalışırken, felaketin bilançosu da netleşmeye başladı.

  • Aşırı yağış nedeniyle Tokyo'nun kuzeybatısındaki Nagano Eyaletindeki Chikuma Nehri dahil 21 akarsu yatağında çökme rapor edildi.

  • Şiddetli yağışların neden olduğu su baskınları, toprak kaymaları ve fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 40'a yükseldiği açıklandı.

  • İnsanları kurtarmak en önemli önceliğimiz diyen Abe, Polis, itfaiye, Sahil Güvenlik ve Öz Savunma Kuvvetlerinden 110 bini aşkın personel arama kurtarma operasyonlarına katılıyor.

14/10/19 10:13

Japonya tayfun felaketinde ölü sayısı 40’a çıktı

Japonya'yı vuran Hagibis Tayfunu'nda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi. Japonya, hafta sonu ülkeyi vuran ve son yılların en şiddetli tayfunlarından biri olarak gösterilen Hagibis Tayfunu'nun yaralarını sarmaya çalışırken, felaketin bilançosu da netleşmeye başladı....

Memleket ·

Japonya tayfun felaketinde ölü sayısı 40’a çıktı

Memleket

Japonya'yı vuran tayfunda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi

Japonya, hafta sonu ülkeyi vuran ve son yılların en şiddetli tayfunlarından biri olarak gösterilen Hagibis Tayfunu'nun yaralarını sarmaya çalışırken, felaketin bilançosu da netleşmeye başladı. Şiddetli yağışların neden olduğu su baskınları, toprak kaymaları ve fırtına nedeniyle...

Türkiye Gazetesi ·

Japonya'yı vuran tayfunda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin