14.07.2020

HABER ÖZETI

  • “Umarım her şey normale döner” Yaklaşık 15 yıldır Japonya'da yaşayan İngilizce Öğretmeni Steve Lehman (42), OHAL'in sonlandırılması kararından mutlu olduğunu belirterek, Yaklaşık 2 aydır evde olmaktan çok sıkıldım.

  • Bir süredir kapalı olan ticari işletmelerden bazıları yeniden hizmet vermeye başlasa da, korkulduğu gibi bir insan yoğunluğu yaşanmadı.

  • Kafe ve restoranların ilk etapta yalnızca dışarıya servis yaptığı gözlenirken, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine dikkat çeken uyarı levhalarının kullanıldığı görüldü.

  • Üniversite öğrencisi olan Yuji İshikawa (21) ise, bugün alışveriş merkezlerinin ilk kez açıldığını belirterek, Birçok insanın maske taktığını görmek güzel.

26/05/20 15:11

Japonya'da OHAL sona erdi, hayat normale dönüyor

Japonya'da koronavirüs salgını nedeniyle 7 Nisan’dan bu yana uygulanan olağanüstü halin (OHAL) dün son 5 eyalette de yürürlükten kaldırılmasıyla Tokyo ve çevresinde hayat normale dönmeye başladı. Hükümet tarafından yapılan kepenk kapatma ve evde kalma çağrılarının resmi...

Türkiye Gazetesi ·

Japonya’da OHAL sona erdi, hayat normale dönüyor

Japonya'da korona virüs salgını nedeniyle uygulanan OHAL'in sona ermesiyle ülkede hayat normale dönmeye başladı. Bir süredir kapalı olan ticari işletmelerden bazıları yeniden hizmet vermeye başlasa da, korkulduğu gibi bir insan yoğunluğu yaşanmadı. Japonya'da korona virüs...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin